MENU

 


efi Pro 16h

Kód zboží:  3000009019
Výrobce:  efi
Dostupnost:  na objednávku
Kusů skladem:  
Cena:  na dotaz
    


Popis:

Základní charakteristika produktu

Efi Pro 16h je inovovaná verze modelu efi H1625 LED, kterého bylo prodáno na světových trzích více za 350 jednotek. Jedná se o hybridní model tiskárny tisknoucí na desková a rolová média v tiskové šířce do 1,65m. Tiskárna je osazena barevnou kombinaci CMYK+2xW s inkousty 3M a vytvrzováním inkoustu pomocí UV LED záření.

 

 • Tiskové hlavy Ricoh Gen 5
 • Maximální rozlišení 1200 x 1200 dpi
 • Vytvrzování inkoustu pomocí UV LED
 • UV inkousty 3M
 • Barevná kombinace CMYK + 2xW
 • Variabilní velikost tiskového bodu od 7 pL
 • Maximální rychlost tisku 90,7 m2/hod
 • Šířka tisku do 1626 mm

 

Popis produktu

Tiskárna je osazena 6 tiskovými hlavami Ricoh Gen 5, které jsou využívány v produkčních tiskárnách řady Efi Vutek. Tiskové hlavy v barevné kombinací CMYK + 2xWhite používají tiskovou technologii s variabilní velikostí tiskového bodu ve 4 stupních, v rozsahu od 7 do 28 pL. RIP stanice Efi FieryProServer s plnou verzí software Fiery XF je integrovaná do zařízení. Ve spojení s výkonnějšími UV LED lampami dosahuje maximální rychlosti tisku až na 90 m2/hod a produkční rychlosti vyšší o 30%, oproti modelu H1625. Nový regulovatelný vakuový a chladicí systém napomohl snížit hlučnost při provozu. V tiskárně je možné tisknout na desková a rolová média do šířky 1650 mm, tloušťky do 50,8 mm a hmotnosti 45,4 kg. Vedení tiskového materiálu je zajištěno vodícím vakuovaným pásem, který je rozdělen do 4 samostatně ovladatelných sekcí.

Navíjecí a odvíjecí systém na rolová média byl doplněn o přídavnou tyč, která zajišťuje přesnější vedení rolového média při tisku. Přední a zadní stůl slouží pro tisk na desková média větším rozměrů a je umístěn na kolečkách, za účelem rychlé a snadné modifikace tiskárny. Bližší technické informace na http://www.efi.com/products/inkjet-printing-and-proofing/efi-wide-format-printers/efi-pro-16h/overview/?r=n

 

Produkční rychlosti

 • Vysoce kvalitní tisk 5,6-11 m2/hod
 • Produkční tisk vysoké tiskové kvalitě 16,5 m2/hod
 • Produkční tisk 29-53 m2/hod
 • Billboardový tisk 90,7 m2/hod
 • Při tisku bílou barvou jsou rychlosti tisku poloviční oproti CMYK

 

Aplikace

Tiskárna je vhodná pro produkci grafických displejů, POP, světelných poutačů, plakátů, citylightů, textilií, bannerů, podlahové grafiky a dalších produktů, pro aplikace do interiéru a exteriéru s UV stabilitou do 3 let bez laminace. Mezi typické materiály na tisk jsou PVC desky, hliníkové sendviče, PET, akryláty. Využití bílé barvy při tisku výrazně rozšiřuje možnosti potisku nestandardních materiálů, např. skla, keramiky, dveří apod.

 

Použitá technologie

Vytvrzování inkoustu u probíhá za pomoci UV LED lamp. Ta přináší uživateli mnoho výhod a značné úspory při provozu tiskárny. Snížení spotřeby elektrické energie až o 70%, žádné škodlivé VOC látky, tisk na teplotně citlivé materiály bez rizika zvlnění. U opakujících se zakázek je zaručena barevná shoda konstantním vytvrzováním inkoustu. Po zapnutí je tiskárna připravena k okamžitému provozu. Při provozu není vystavena působení tepla, vykazuje vyšší stabilitu a prodlužuje životnost jednotlivých součástí tiskáren. 

 

Servisní zajištění

Firma COMIMPEX PRINT, s.r.o. je autorizovaným distributorem a servisním střediskem tiskáren efi VUTEk a efi WF v České republice a na Slovensku. Disponujeme certifikovanými servisními techniky, proškolenými ve výrobním závodě ve městě Meredith v USA. Servis zajišťujeme z pracoviště Brno, Praha. 
COMIMPEX PRINT s.r.o.


Haškova 153/17
638 00 Brno - Lesná

Otevírací doba:
pracovní dny: 8.00 - 16.30

COMIMPEX spol. s r.o.


Informační, komunikační a
zabezpečovací technologie

» www.comimpex.cz